Кіберполіцейські припинили діяльність шахраїв, які організували роботу call-центру на Донеччині та виманювали фінансові дані у громадян. Правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт щодо фігурантів, їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Кіберполіцейські припинили діяльність шахраїв, які організували роботу call-центру на Донеччині та виманювали фінансові дані у громадян. Правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт щодо фігурантів, їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно зі слідчими відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції та слідчого управління ГУНП в області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури та Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра викрили організовану групу шахраїв.

Зловмисники налагодили діяльність шахрайського call-центру на території Донеччини й виманювали гроші у громадян за допомогою так званого вішингу (від англ. voice — «голос»; fishing — «рибалка»).

Вішинг – це вид телефонного шахрайства з використанням методів соціальної інженерії, пов’язаний з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, спонуканнями до переказу коштів на картку злодіїв за допомогою голосових дзвінків тощо.

Так, шахраї телефонували громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і повідомляли про начебто підозрілі фінансові операції з їхніми картками. У процесі розмови фігуранти переконували людей виконати їхні інструкції та вказівки, в результаті чого отримували повний доступ до онлайн-банкінгу жертв. Надалі грошові кошти з рахунків потерпілих зловмисники перераховували на картки дропів та переводили в готівку.

За результатами розслідування встановлено, що зловмисники ошукали 24 людей на близько 3 мільйона гривень.

Наразі слідчі завершили досудове розслідування за ч.ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального Кодексу України та скерували обвинувальний акт стосовно членів угруповання до суду.

Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, адміністратори якого вимагали гроші за видалення образливого та недостовірного контенту

Кіберполіція заблокувала телеграм-канал, адміністратори якого вимагали гроші за видалення образливого та недостовірного контенту
Йдеться про онлайн-спільноту, де поширювалась інформація про учнів навчальних закладів Івано-Франківщини. Зловмисники вимагали у жертв кібернасильства гроші за видалення контенту, який принижував їхню гідність та шкодив репутації.
Телеграм-канал був творений 12 грудня та налічував понад 5 000 підписників. Адміністратори онлайн-спільноти збирали, вигадували та поширювали інформацію образливого характеру про учнів навчальних закладів Івано-Франківська, а потім вимагали кошти за її видалення.
Оперативники кіберполіції спільно з освітянами, учнями та їх батьками заблокували телеграм-канал. Наразі поліцейські вживають заходів щодо встановлення осіб, які наживалися на школярах.

Водночас нагадуємо, що кібернасильство становить серйозну загрозу для безпеки в онлайн-середовищі. Більше про те, як розпізнати та протидіяти кібербулінгу, секстингу, сталкінгу та іншим видам насильства читайте на сайті кіберполіції за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/…/yak-rozpiznaty…/

.

Слідчі Нацполіції оголосили підозру директору музичного лейбла, яка ошукала спадкоємців відомого музиканта майже на 1,5 мільйона гривень

Після смерті артиста авторські права на всю його творчість успадкувала дружина, яка заснувала компанію для менеджменту отриманих інтелектуальних надбань. Фірма дружини загиблого надала ліцензію на будь-яке відтворення всіх його пісень лейблу звукозапису, який продюсує відомих українських артистів.

Укладена між ними угода передбачала, що 70% доходу від використання інтелектуальної власності співака отримуватиме його жінка, а 30% за менеджмент його активів отримуватиме лейбл звукозапису. Проте розрахунок винагороди, який відправляли фірмі дружини загиблого впродовж трьох років з моменту укладення договору, не відповідав реальним даним на ринку цифрової дистрибуції музики — директор лейблу звукозапису умисно занижувала кількість прослуховування музичних треків на стримінгових платформах та суму винагороди правовласниці.

Оперативники Департаменту кіберполіції встановили, що для збільшення неправомірних прибутків, лейбл звукозапису уклав угоду з чеською компанією, котра займається дистрибуцією музики. Останні запевняли власницю творів, що закордонна фірма є їх дочірньою компанією і не бере собі жодних відсотків з прибутку. Насправді ж закордонні «партнери» забирали до 85% прибутку, а реальну кількість прослуховувань на стримінгових платформах також занижували.

За даними незалежної експертизи у сфері інтелектуальної власності, цифрове розповсюдження записів загиблого музиканта у 2017-2019 роках мало принести його дружині щонайменше півтора мільйона гривень прибутку.

Після проведення обшуків, допитів свідків та потерпілих слідчі Нацполіції зібрали достатньо доказів, аби оголосити директору та засновнику музичного лейбла про підозру за шахрайство, вчинене у великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво в провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.

 

*Проєкт «BRAMA»: Спільна боротьба з російською пропагандою завдяки ініціативі волонтерів та Кіберполіції України*

*Проєкт «BRAMA»: Спільна боротьба з російською пропагандою завдяки ініціативі волонтерів та Кіберполіції України*

В умовах триваючої війни важливою складовою стратегії боротьби з агресором є інформаційна безпека. І саме в цьому контексті ініціатива «BRAMA», створена за сприяння Кіберполіції України та волонтерів, стала важливим інструментом для протидії російській пропаганді в медіапросторі.

Проєкт «BRAMA» націлений на активне виявлення і нейтралізацію дезінформації, що поширюється агресором через різноманітні медіа-канали. Він дозволяє ефективно протистояти фальшивим новинам та інформаційним маніпуляціям, які спрямовані на підрив морального духу українців та дестабілізацію суспільства.

Волонтери та фахівці з Кіберполіції, разом із небайдужими громадянами, активно працюють над тим, щоб забезпечити очищення медіапростору від шкідливої інформації. Проєкт «BRAMA» відкриває нові можливості для кожного, хто бажає долучитися до цієї важливої боротьби.

Завдяки «BRAMA» кожен може внести свій вклад у спільну перемогу. Щоб приєднатися до ініціативи, достатньо скористатися QR-кодом, який доступний для всіх охочих стати частиною цієї важливої справи. Ваша активність допоможе зупинити поширення дезінформації та наблизить Україну до перемоги.

Фішинговий сайт під виглядом допомоги від держави: поліцейські викрили злочинну групу у заволодінні коштами громадян

Фішинговий сайт під виглядом допомоги від держави: поліцейські викрили злочинну групу у заволодінні коштами громадян

Зловмисники отримували доступ до банківських рахунків потерпілих, заманюючи їх на фішинговий веб-сайт «єДопомога». У такий спосіб вони ошукали 8 громадян. Загалом потерпілим завдано матеріальних збитків на суму майже 100 тисяч гривень.

Викрили учасників організованої злочинної групи співробітники Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Учасники скам-спільноти створили фішинговий вебсайт, зовнішній вигляд якого імітував дизайну сайту Державної допомоги в рамках програми «єДопомога». Посилання на сайт-двійник вони розміщували в популярних соціальних мережах.

Громадяни переходили за посиланням з фішинговими формами та вводили персональні реєстраційні дані, які містять банківську таємницю (номери банківських карток, номери телефонів, пін-коди, коди ідентифікації володільця картки та інше). Таким чином зловмисники отримували повний доступ до інтернет-банкінгу та банківським рахункам потерпілих.

‍♀️ Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів на території чотирьох регіонів України, вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та сім-карти мобільних операторів.

Організатору та двом виконавцям повідомлено про підозру за ч. 4, ч. 5 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

⚠️ Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки.

❗️ Заробляли мільйони гривень на «договірних» іграх: поліцейські оголосили підозру учаснику злочинної групи

❗️ Заробляли мільйони гривень на «договірних» іграх: поліцейські оголосили підозру учаснику злочинної групи
▶️ Правоохоронці припинили діяльність угруповань, учасники яких здійснювали підкуп або примушували гравців програвати матчі у кіберспорті, настільному тенісі та футболі. Відтак знаючи результати заздалегідь, фігуранти “заробляли” на ставках.
▶️ Неправомірно отримані кошти легалізовувалися фігурантами шляхом придбання і перепродажу елітних автомобілів, нерухомості та інших активів. Фінансові операції здійснювалися через криптогаманці.
▶️ Наразі слідчі Нацполіції оголосили одному з організаторів «договірних» ігор підозру у протиправному впливі на результати офіційних спортивних змагань.
▶️ Тривають слідчі дії. Можлива додаткова правова кваліфікація.
Деталі: https://bit.ly/41s3nWK

Кіберполіцейські Львівщини знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців

Кіберполіцейські Львівщини знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців

‍♂️ Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова припинили діяльність злочинної організації, серед членів якої були громадяни білорусі та рф.

За допомогою фішингових посилань зловмисники викрадали кошти з банківських рахунків громадян. «Працювали» ділки за кількома схемами та мали доступ до розгалуженої мережі дропів.

До прикладу, фігуранти створювали сайти-двійники відомих українських маркетплейсів, а також урядових та благодійних організацій. За допомогою соцмереж і месенджерів вони розповсюджували посилання на відповідні фішингові ресурси. Потенційних жертв переконували ввести фінансові дані на підконтрольних ресурсах під приводом отримання грошової допомоги нібито від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій.

Ще один злочинний сценарій передбачав виманювання конфіденційної інформації у користувачів маркетплейсу за допомогою фішингу шляхом обіцянки вигідних торгівельних пропозицій.

Перейшовши за фішинговим посиланням і ввівши на таких ресурсах свої персональні дані, потерпілі фактично надавали фігурантам доступ до своїх онлайн-банкінгів, звідки зловмисники надалі виводили грошові кошти на рахунки дропів. Для підтвердження фінансових операцій зловмисники телефонували потерпілим від імені нібито працівників банків і переконували їх у безпечності цих транзакцій.

За попередніми даними, орієнтовна сума завданої потерпілим шкоди складає близько 800 тис. грн.

Правоохоронці провели низку обшуків за місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів на території Львова та Львівської області. Відтак вилучено десятки одиниць комп’ютерної техніки та комплектуючих, мобільні телефони, банківські та сім-картки, автомобіль преміумкласу та інші речові докази злочинної діяльності.

✔️ Організатора злочинного угруповання та трьох його спільників поліцейські затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі повідомили фігурантам про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України відповідно до їхніх ролей: за ч. 5 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 255 та ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

⚙️ Ще двом зловмисникам слідчі оголосили підозру заочно. Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до діяльності злочинного угруповання осіб, остаточну кількість потерпілих, а також суму завданих збитків.

Крім цього, поліцейські перевіряють підозрюваних на причетність до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке надавало можливість прихованого віддаленого контролю ґаджетів потерпілих.

Понад півмільйона гривень збитків: кіберполіцейські Дніпропетровщини затримали зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

Понад півмільйона гривень збитків: кіберполіцейські Дніпропетровщини затримали зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців
Понад півмільйона гривень збитків: кіберполіцейські Дніпропетровщини затримали зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

‍♂️ Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпро припинили протиправну діяльність злочинної групи з Кривого Рогу. Фігуранти організували схему з шахрайського заволодіння коштами з банківських рахунків громадян шляхом перевипуску сім-карток.

Встановлено, що фігуранти під виглядом працівників одного з мобільних операторів телефонували українцям і за допомогою методів соціальної інженерії виманювали конфіденційну інформацію для перевипуску сім-карток.

Отримавши доступ до фінансових номерів жертв, зловмисники входили до системи онлайн-банкінгу і виводили кошти клієнтів. У подальшому гроші обготівковувалися в банкоматах і терміналах Кривого Рогу.

У такий спосіб фігуранти завдали потерпілим збитків на суму понад півмільйона гривень. Наразі повне коло потерпілих і загальна сума збитків встановлюється.

Поліцейські за силової підтримки Роти поліції особливого призначення та бійців підрозділу КОРД провели низку обшуків за адресами реєстрації та проживання членів злочинної групи, а також у їхніх автомобілях. Вилучено компʼютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, автомобілі та чорнові записи й інші речові докази, які підтверджують причетність даних осіб до скоєння злочинів.

Слідчі Дніпропетровщини повідомили організатору та трьом його спільникам про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. На час розслідування Індустріальний райсуд м. Дніпро обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

⚙️ Тривають слідчі дії з метою встановлення можливих співучасників зловмисників.