Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної пʼятниці
Чорна п’ятниця — час великих розпродажів, але й високої активності шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, розраховуючи на те, що люди можуть не перевіряти надійність сайтів чи пропозицій.
На ілюстраціях розповідаємо, які схеми найчастіше використовують зловмисники, як убезпечити себе та що робити у разі шахрайства.
Будьте пильними та не дайте себе ошукати!
МВС України
Місяць: Листопад 2024
Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірвати наряд поліці
Зловмисник встановив в орендованій квартирі на столичному Печерську «розтяжку» з гранатою та, під приводом скоєння домашнього насильства, викликав правоохоронців. Завдяки професійним діям жоден зі співробітників поліції не постраждав. Дії зловмисника кваліфіковані як терористичний акт, йому загрожує до дванадцяти років за ґратами.
До поліції надійшло повідомлення про домашнє насильство – жінка повідомила, що її побив хлопець. На місце оперативно прибув наряд поліції сектору протидії домашньому насильству. В телефонній розмові з поліцейськими «потерпіла» повідомила, що через страх розправи вона зачинилась у ванній кімнаті, а двері до квартири залишила відчиненими.
Увійшовши до квартири поліцейські зрозуміли, що всередині знаходиться «розтяжка», тому швидко покинули приміщення до того, як граната здетонувала. Завдяки професійним діям жоден з правоохоронців не постраждав.
За результатами розшукових заходів оперативники поліції Києва спільно зі співробітниками Департаменту внутрішньої безпеки та СБУ затримали зловмисника, ним виявився 43-річний мешканець Київщини, який неодноразово відбував покарання за вчинення кримінальних правопорушень.
Встановлено, що ворожі спецслужби завербували чоловіка через месенджер. За вказівкою куратора він заздалегідь винайняв квартиру, розмістив там камери відеоспостереження для підтвердження своїх дій, заклав вибухівку. А дзвінок на 102 жіночим голосом був фейком, щоб заманити у пастку поліцейських. Після скоєного порушник переховувався за місцем мешкання, де його і затримали. Примітно, що за вчинення терористичного акту ворог обіцяв щедро заплатити, проте коштів фігурант так і не отримав.
Слідчим управлінням ГУ СБУ у м. Києві та Київської області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України – терористичний акт. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. За вчинене фігуранту загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Києва