Харківщина. Троє поліцейських дістали поранення внаслідок обстрілу росіянами селища Старий Салтів

З травмами різного ступеня тяжкості їх доставили до лікарні. Крім того, пошкоджено службові транспортні засоби.

23 вересня близько 08:10 військові рф, попередньо, ракетами Торнадо-С та касетними боєприпасами, вдарили по селищу Старий Салтів Вовчанської громади. Зафіксовано близько п’яти влучань ворожих боєприпасів.

Внаслідок обстрілу отримали поранення двоє поліцейських 38 та 33 роки. З численними вибуховими та уламковими пораненнями їх шпиталізували. Ще один працівник поліції звернувся по медичну допомогу самостійно. Пошкоджені службові автомобілі.

На місці події працює слідчо-оперативна група, криміналісти та вибухотехніки. Поліцейські документують наслідки ворожих ударів, збирають докази злочину.

За фактом порушення законів та звичаїв війни слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Шахраї вивели з рахунків громадян 6 мільярдів гривень за останні два роки

У 2022 році в Україні зафіксовано більше 99 тис жертв, а у 2023 – більше 209 тис. Збитків їм було завдано, відповідно, на понад 2 млрд у 2022 році і вже понад 4 млрд у 2023.

В законопроекті 11043 ми спільно з Нацполіцією, банками, Національним банком прописали норму, згідно з якою, якщо Нацполу на 102 або через систему електронного звернення надійде заява про злочин, Нацпол направить електронний запит до надавача платіжних послуг, який проводив операцію, про яку постраждалий повідомив як про, наприклад, шахрайську. Цей надавач платіжних послуг за 24 години має в електронному вигляді дати інформацію, необхідну для того, щоб встановити, куди далі пішли гроші, Нацпол піде до того надавача платіжних послуг, який обслуговує отримувача і повторить все те саме, і так по ланцюгу Нацпол йтиме аж до місця виведення грошей, або рахунку, на якому вони осіли. Це зроблено з єдиною метою: швидко, в ідеалі – поки ще не виведені в готівку кошти, не закриті рахунки, вийти на злочинця.

При цьому в проекті зазначений вичерпний перелік злочинів, при яких працює така електронна взаємодія. Обов’язок надати інформацію виникає, якщо вчинено: крадіжку, шахрайство, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення, а також злочини, передбачені 361-363 статями Кримінального кодексу.

В тексті законопроекту немає ні слова про передачу інформації про все належне майно (активи) та зобов’язання осіб. Там є лише вимога дати у електронній формі протягом щонайбільше 24 годин необхідний для оперативного встановлення місця злочину і та причетних до злочину осіб ось такий вичерпний перелік інформації:

  1. суму та валюту платіжної операції;
  2. дату проведення платіжної операції;
  3.  тип платіжної операції;
  4. геопросторові дані, IP-адресу, адресу засобу дистанційної комунікації (включаючи платіжний застосунок) або платіжного пристрою, що використовувався для здійснення платіжної операції (за наявності), а в разі здійснення платіжної операції через касу – адресу каси (за наявності);
  5. ідентифікаційні дані отримувача: для фізичної особи – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків; для юридичної особи – повне найменування ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
  6.  повне найменування надавача платіжних послуг отримувача;
  7.  унікальний ідентифікатор отримувача та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку отримувача;
  8. найменування та код еквайра (за наявності);
  9. ідентифікатор платіжного пристрою (за наявності);
  10.  код, що ідентифікує операцію в платіжній системі (за наявності);
  11. унікальний ідентифікатор платника та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку платника.

Ніяких відомостей про майно ми не пропонуємо надавати. Прошу взяти це до уваги всім, хто розганяє зараз зраду про наш законопроект. Єдина ціль — дозволити Кіберполіції нарешті діяти, а не ігнорувати ці злочини і повернути 300 тисячам громадян, постраждалим за два останні роки, їхнє законно нажите.

Ігор Клименко за дорученням Президента України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Португальської Республіки в Україні Антоніу Вашку Алвеш Машадом.

Ігор Клименко за дорученням Президента України зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Португальської Республіки в Україні Антоніу Вашку Алвеш Машадом. Про це Міністр внутрішніх справ України повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі.

https://t.me/Klymenko_MVS

“Португалія зараз страждає від масштабних пожеж, які охопили центральну та північну частини країни. На жаль, є загиблі та травмовані. Спека та шквальний вітер ускладнюють гасіння вогню. Тож запропонував пану Послу допомогу від українських рятувальників. ДСНС має спеціалізований пожежний літак та підготовлених фахівців для роботи в таких умовах”, – зазначив Глава МВС.

За час повномасштабного вторгнення українські рятувальники отримали унікальний досвід роботи в умовах надзвичайних ситуацій, тож готові допомагати партнерам України у біді.

Департамент комунікації МВС України

«Кожен ліцеїст системи МВС має стати елітою для нашої держави», — Ігор Клименко

Сьогодні, 2 вересня, у чотирьох ліцеях безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України відбулися урочистості з нагоди Дня знань. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко офіційно відкрив ліцей у Дніпрі.

«Наша мета — щоб кожен ліцеїст отримав максимально якісні та повні знання. Для кожного, хто вступив до наших ліцеїв, це перший серйозний та самостійний крок у доросле життя. Я хотів би побажати, щоб ви знайшли тут справжніх друзів. Аби з вами так працювали викладачі, щоб ви стали справжньою елітою не лише нашого відомства, але й усієї країни», — заявив Ігор Клименко, звертаючись до ліцеїстів з усієї країни.

Також на заході був присутній голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак, який висловив вдячність усьому керівництву МВС за відкриття безпекових ліцеїв.

«Ви – справжні сини та доньки українського народу. Впевнений в тому, що в даному навчальному закладі ви здобудете якісну освіту та оберете свій подальший шлях. Хтось з вас буде військовослужбовцем, хтось правоохоронцем, хтось рятувальником. Впевнений в тому, що ви є справжніми патріотами України», — наголосив Сергій Лисак.

Своєю чергою державний секретар МВС України Інна Ящук завітала до столичного ліцею безпекового спрямування, заступник міністра Олексій Сергєєв до Івано-Франківського, а голова ДСНС України Андрій Даник – до Вінницького ліцеїв системи МВС.

Відтак сьогодні 465 дітей з різних куточків України отримали перші погони та шеврони ліцеїстів.

Після завершення заходу Ігор Клименко оглянув навчальні аудиторії ліцею, обладнані сучасною технікою, а також відвідав кімнати, де мешкають ліцеїсти.

Зазначимо, напередодні офіційної посвяти, ліцеїсти пройшли спеціальний вступний курс, який передбачав знайомство з викладачами, поділ по взводах, ознайомлення з розпорядком та статутом.

«Я пишаюся усією роботою, яку провели представники системи МВС та усі залучені до будівництва та наповнення матеріально-технічної бази ліцею», — заявив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністр внутрішніх справ України повідомив про відкриття ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання MBC, наголосивши, що метою створення цих закладів є надання якісної освіти для дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти, отримали поранення на фронті або ж безпосередньо беруть участь у бойових діях.

Наразі ж ліцеї МВС розташовані у чотирьох регіонах України – Києві, Дніпрі, Івано-Франківську та Вінниці. У Кривому Розі тривають ремонтні роботи.
епартамент комунікації МВС України